Twoja przeglądarka wymaga aktualizacji do poprawnego wyświetlania strony.
Zainstaluj aktualną wersję przeglądarki
Chrome: https://www.google.com/chrome/
Firefox: https://www.mozilla.org/pl/firefox/new/
Edge: https://www.microsoft.com/pl-pl/edge

Jak skutecznie zabezpieczyć towar na palecie?

Do przewozu towarów najczęściej wykorzystuje się palety transportowe. Są używane w niemal każdym kraju, mają ustandaryzowane wymiary i wykorzystane zgodnie ze sztuką oraz odpowiednio zabezpieczone sprawiają, że towary znacznie rzadziej ulegają jakimkolwiek uszkodzeniom podczas wysyłki. 

Zadbaj o ułożenie towaru na palecie

Opakowania powinny mieć wymiary podwielokrotności wymiarów palety. Pozwala to na idealnie rozłożenie ładunku. Dzięki temu towary ani nie odstają poza obrys palety, ani nie mają niestandardowo małych wymiarów.

Zadbaj o to, by produkty na palecie były ułożone z wykorzystaniem jednego z popularnych sposobów układania na palecie: w stosie lub przeplatanego.

Jeśli Twój ładunek składa się z kilku pięter opakowań, ze względów bezpieczeństwa zadbaj o przekładki tekturowe Guardboard między pięterkami. Dzięki temu dodatkowo ustabilizujesz ładunek. 

Jednak nawet jeśli zastosujesz najlepszy możliwy sposób układania towaru na palecie, wykorzystaj jeszcze dodatkowe zabezpieczenia, by uniknąć niespodzianek. A tych na trasie może być sporo. 

Jak zabezpieczyć ładunek na czas transportu?

Na bezpieczeństwo towaru na palecie składa się wiele czynników, o które warto zadbać, by nie martwić się o ewentualne uszkodzenia ładunku. 

  1. Wykorzystuj solidne materiały opakowań. Kartony czy worki, które chcesz wysłać transportem, powinny być w dobrym stanie i wykonane z mocnych materiałów. Zużyty karton łatwiej ulega zniszczeniu, podobnie jak przetarty worek na sypkie produkty.
  2. Użyj folii stretch. To bardzo chętnie wykorzystywany sposób zabezpieczenia ładunku. Nie należy do najbardziej ekologicznych, ale skutecznie zabezpiecza przewożone ładunki. Towary owinięte folią stretch są chronione przed wysunięciem się z konstrukcji, a także przed wilgocią oraz brudem.
  3. Zadbaj o pasy mocujące. To dodatkowe zabezpieczenie, dzięki któremu zmniejszasz prawdopodobieństwo, że ładunek się poluzuje, przesunie i w efekcie powstaną szkody.

Warto podkreślić w tym momencie, że jednym z kluczowych elementów wpływających na bezpieczeństwo przewożonych produktów jest sama paleta.

Powinna podlegać regularnym "przeglądom", bo uszkodzona paleta może sprawić kłopoty podczas transportu. Efektem może być nawet zniszczenie całego ładunku, co nie tylko jest kłopotem na trasie, ale także ogromnym kosztem.

Koszt ponosi oczywiście nadawca, jeśli nie zadbał o stan palety transportowej. 

Jak wygląda uszkodzona paleta? 

  1. Mogą być widoczne pęknięcia.
  2. Mógł rozpocząć się proces gnicia.

Jeśli zostaną zauważone takie uszkodzenia, niezwłocznie należy wycofać taką paletę z obrotu. 

Palety drewniane czy tekturowe?

Najpopularniejsze palety to drewniane typu euro, jednak coraz więcej osób wybiera palety tekturowe do przewozu towarów. 

Wynika to z wielu pozytywnych cech tych nowoczesnych – rewolucyjnych wręcz – palet.

Palety kartonowe są znacznie lżejsze niż drewniane. Dla przykładu: palety euro ważą nawet 25 kg, a papierowe, które zamówisz u nas, zaledwie 4-5 kg.

Jako że waga ładunku jest jedną ze składowych ostatecznej ceny przewozu, warto przejść na tańszą stronę mocy i wykorzystać palety papierowe. 

Warto wiedzieć, że palety tekturowe nie ulegają pleśni ani nie są podatne na insekty. Nie muszą więc podlegać dodatkowym kosztom, czyli m.in. fumigacji. 

Dodatkowo, zamawiając palety u nas, korzystasz z produktów z recyklingu. Wspierasz środowisko, używając przetworzonej w palety makulatury. 

Wiesz już, jak zabezpieczyć towar, jakie są rodzaje palet dostępnych na rynku i wiesz, jak istotne jest sprawdzanie stanu palet. Teraz zapraszamy na zakupy. Zamówisz u nas solidne i bezpieczne palety tekturowe do transportu i magazynowania towarów. 
 

Polecamy

Używamy Cookies